İlçemizden Resimler


Belediye Başkanımız Erol Civelekoğlu Mazbatasını Aldı.

İlçemizde 30 Mart seçimi sonrası Belediye Başkanı seçilen Erol Civelekoğlu mazbatasını aldı ve belediyemiz önünde yapılan tören ile görevine başladı. İlçemiz halkı ile belediyemiz çalışanlarının katıldığı kutlamalara MHP ilçe Başkanımız Uğur Kalağan'ın Hüseyin Baykal'a teşekkür konuşması ile başlandı.

devamını oku

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü Kutlandı

İlçemiz Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni ile başlayan anma ve kutlama törenlerine Senirkent EML konferans salonunda devam edildi.

devamını oku

Belediye Başkanımız Veda Yemeği Düzenledi

Belediye Başkanımız Hüseyin BAYKAL'ın görev süresinin dolması nedeniyle düzenlediği yemeğe Belediye meclis üyelerimiz, belediye işçilerimiz ve aileleri, belediyemizden emekli olan işçiler katıldı.

devamını oku

MHP İlçe Seçim Bürosu Açıldı

Milliyetçi Hareket Partisi Senirkent Seçim Bürosu görkemli bir törenle açıldı. Açılışta Belediye Başkanımız Hüseyin Baykal, MHP'si belediye başkanı adayı Erol Civelekoğlu konuşma yaptı.

devamını oku

Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun

Bir toplumun uygarlık yolunda gösterdiği gelişmenin, Kadına ayırdığı yerin, ona duyduğu saygının, verilen hak ve sorumluluklarla ölçüldüğü muhakkaktır. Atatürk’ün öncülüğünde Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasıyla birlikte, çağdaş toplumun gerekliliği ve minnetinin sonucu olarak, kadının hakları konusunda önemli adımlar atılmış

devamını oku

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel Belediyemizi Ziyaret Etti.

M.H.P Başkanlık Divanı Üyesi - Aile, Kadın ve Engellilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ruhsar DEMİREL belediyemizi ziyaret etti

devamını oku

Çocuk ve Gençlik Şöleni

Sosyal Sorumluluk Projesi Kapsamında Senirkent Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin destekleri ile Kaymakamlığın yürüttüğü yardım kampanyasının 2. aşamasında 01 Mart 2014 Cumartesi günü MYO. yanındaki futbol sahasında  ” Çocuk ve Gençlik Şöleni” yapıldı.

Kaymakam Mehmet SAYIN  eşi Öğr.Gör. Özlem SAYIN başkanlığında MYO. öğrencilerinin destekleri ile gerçekleşen şenliğe ilgi beklenenden fazla oldu.

devamını oku

Senirkent Halkı Yağmur Duasında

Ülkemizde bu sene kar ve yağmur yağışlarının az olmasından ötürü özellikle iç ve batı bölgelerimizin kuraklık sorunu ile karşı karşıya olması nedeniyle, Senirkent’te Cuma namazı sonrası camilerden çıkan cemaat Turgutlar Mahallesindeki Erenler Dedesi meydanında yağmur duası için toplandı.

devamını oku

2014 Mart Ayı Meclis Toplantısı Gündemi

T.C.
SENİRKENT
BELEDİYE BAŞKANLIĞI
“Yazı  İşleri Müdürlüğü”

 

Sayı                 : M.32.6.SEN.0.02-301.03/                                                              27/02/2014

Konu               : 2014 Mart Ayı Meclis Toplantısı

 

                        Belediyemiz meclisi 5393 Sayılı Belediye Kanunun 20. maddesi gereğince aşağıda yazılı gündem maddelerini görüşüp karara bağlamak üzere 03/03/2014 Pazartesi günü saat 17:00’de Belediye Başkanlığı odasında Mart Ayı toplantısını yapacaktır.

devamını oku

2014 Şubat Ayı Meclis Toplantısı Kararları

T.C.
SENİRKENT İLÇESİ
BELEDİYE BAŞKANLIĞI

SENİRKENT BELEDİYESİ MECLİS KARARI

 

KARAR TARİHİ        :03/02/2014
KARAR SAYISI        :08

Belediye Meclisi, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 20. maddesi gereğince, Belediye Başkanlığı odasında Belediye Başkanı Sayın Hüseyin BAYKAL’ın başkanlığında üyelerden Mehmet KAYTANLIOĞLU, İbrahim TAŞAN, Şinasi ŞAHİN, Altan HEYBELİ, Refik ULUDAĞ, Ömer TOLA ve Ali İhsan ÖNER’in iştiraki ile toplandı.

devamını oku

Tarihi Şahinoğlu Sokak Yenilendi.

İlçemiz içerisindeki sokakların kilit-parke taşlarını yenileme çalışmalarına devam ediyoruz. Bu kapsamda tarihi Şahinoğlu sokağında kilit parke taşları modern görünüme sahip taşlarla değiştirilerek sokak yenilendi.

devamını oku

İlçemiz Sokaklarını Yeniliyoruz.

Senirkent Belediyesi olarak ilçemiz içerisindeki kilit-parke taşlarının bulunduğu sokakları daha modern hale getirmek için yeniden yapıyoruz.

devamını oku

Eğitime Katkımız Artarak Devam Ediyor.

Senirkent Belediyesi olarak gelecek nesillerimizin temeli olan gençlerimizi yetiştiren eğitim kurumlarımıza destek vermeye devam ediyoruz.

devamını oku

Kanal32 Turksat 3A Uydusunda Yayına Başlamıştır.

Isparta'da yerel yayın yapan Kanal32 Tv kanalı Turksat 3A uydusu aracılığı ile tüm Türkiye'de yayına başlamıştır. D-smart ve Uydularınızı ayarlamak için burayı tıklayın.

2014 Şubat Ayı Meclis Toplantısı

Belediyemiz meclisi 5393 Sayılı Belediye Kanunun 20. maddesi gereğince aşağıda yazılı gündem maddelerini görüşüp karara bağlamak üzere 03/02/2014 Pazartesi günü saat 19:00’da Belediye Başkanlığı odasında Şubat ayı toplantısını yapacaktır.

devamını oku

Esnaf-Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

S.S.Senirkent Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin 62.Olağan Genel Kurulu 28.01.2014 tarihinde Çatı Center da yapıldı. Toplantıya Kaymakamımız Mehmet Sayın, Göller Bölge Birliği Başkanı Ahmet TURAL, Yalvaç EKK Başkanı Selami AKGÜN, Belediye Başkanı Hüseyin BAYKAL, MHP Belediye Başkan Adayı Erol CİVELEKOĞLU, AKP Belediye Başkan Adayı Erol DURMUŞ ve çok sayıda esnaf ve davetli katıldı.

devamını oku

2014 Ocak Ayı Meclis Toplantısı

Belediyemiz Meclisi 5393 Sayılı Belediye Kanunun 20. maddesi gereğince aşağıda yazılı gündem maddelerini görüşüp karara bağlamak üzere 06/01/2014 Pazartesi günü saat 19:00’da Belediye Başkanlığı odasında Ocak ayı toplantısını yapacaktır.

devamını oku

Belediye Başkanımızın Yeni Yıl Mesajı

Saygıdeğer Hemşerilerim;  

Acı ve tatlı olayları, sevindirici gelişmeleri, mutluluk veren anıları ile bir yılı daha geride bıraktık. Umudumuzu koruyarak, huzur içinde bir yeni yıla girmenin buruk sevincini yaşıyoruz. 2014 Yılının Ülkemize ve tüm insanlığa barış, kardeşlik, huzur mutluluk ve esenlik getirmesini, dünyanın ortak meselelerinin çözülmesi için yeni bir başlangıç oluşturmasını temenni ediyor. Selamlarımı, saygılarımı ve en iyi dileklerimi sunuyorum.

devamını oku

Doç. Dr. Osman Gazi Aksoy Toprağa Verildi.

Doç. Dr. Osman Gazi Aksoy'un cenazesi 19 Aralık Perşembe günü saat 10.00'da Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimlik binası önünde yapılan törenden sonra Senirkent’e uğurlandı. Senirkent Pazar Caminde İkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrası Karaçalılık kabristanlığına defnedildi.

devamını oku

Doç. Dr. Osman Gazi Aksoy Vefat Etti.

Türkiye'de 57. koalisyon hükümeti döneminde MHP Isparta Milletvekili olan Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi'nde Ortopedi Anabilim dalında öğretim üyesi Doç. Dr. Osman Gazi Aksoy, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Doç. Dr. Osman Gazi Aksoy'un (50), bugün otomobiliyle görev yeri hastaneye giderken, direksiyon başında fenalaştığı, durum gören vatandaşlar tarafından aracının camı kırılarak dışarı çıkarıldığı ve 112 ekiplerince Acil Servise kaldırıldığı öğrenildi. Ancak Aksoy, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Tuğrul Sezer, "57. dönem milletvekillerinden, üniversitemiz Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Osman Gazi Aksoy, saat 15.15'te 112 acil servis ekipleri tarafından hastanemize getirilmiş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 16.20'de vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına sabırlar dileriz" dedi.

Belediye Başkanımız Hüseyin Baykal Aksoy'un vefatını derin bir üzüntü içinde öğrendiklerini belirterek, "Tüm hemşerilerimizin ve Isparta'nın başı sağ olsun. İlçemize gönül vermiş, çok değerli bir dostumuzu kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Allah ailesine sabırlar versin. Mekanı cennet olsun" dileklerinde bulundu.

2013 Aralık Ayı Meclis Toplantısı

T.C.
SENİRKENT
BELEDİYE BAŞKANLIĞI
“Yazı  İşleri Müdürlüğü”

 

Sayı                 : M.32.6.SEN.0.02-301.03/                                                              05/12/2013

Konu               : 2013 Aralık Ayı Meclis Toplantısı

 

                        Belediyemiz meclisi 5393 Sayılı Belediye Kanunun 20. maddesi gereğince aşağıda yazılı gündem maddelerini görüşüp karara bağlamak üzere 11/12/2013 Çarşamba günü saat 19:00’da Belediye Başkanlığı odasında Aralık Ayı toplantısını yapacaktır.

                                                                                                                                                                                                                                                        Hüseyin BAYKAL
Belediye Başkanı

GÜNDEM                   :
1-Açılış ve yoklama,
2-İmar Planı Tadilatının Görüşülmesi
3-Fen İşleri Müdürlüğü’nün 05/12/2013 Tarih ve 231 Sayılı Müzekkeresinin Görüşülmesi
4-Dilek ve temenniler,
5- Kapanış.

Adres:BelediyeBaşkanlığı32600SENİRKENT           Ayrıntılı Bilgi İçin İrtibat E.Ç.KARASOY  Yaz .İşl.Müd.
Tel:0 (246)5114009                                                          Fax: 0(246)5112765

 

Senirkent MYO.da Deprem Konferansı

a 

Öğretmenler Gününü Kutlamaları

24 Kasım'ın Pazar gününe denk gelmesi nedeniyle 25 Kasım saat 11 de EML salonunda yapılan kutlamalara İlçe Kaymakamımız Mehmet Sayın, Belediye Başkanımız Hüseyin Baykal, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ali Ragıp Ertekin, ilçemiz kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan amir ve memurlar, ilçemiz okullarında çalışan öğretmenler, ilçemizde yaşayan emekli öğretmenler katıldı.

devamını oku

Öğretmenler Gününüzü Kutlarız

Milletleri kurtaranlar; yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet; henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır. Mustafa Kemal AtatürkÖğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

2013 Kasım Ayı Meclis 2. Birleşim Toplantısı

T.C.
SENİRKENT
BELEDİYE BAŞKANLIĞI
“Yazı  İşleri Müdürlüğü”

 

Sayı                 : M.32.6.SEN.0.02-301.03/                                                              20/11/2013

Konu               : 2013 Kasım Ayı Meclis 2. Birleşim Toplantısı

 

                        Belediyemiz meclisi 5393 Sayılı Belediye Kanunun 20. maddesi gereğince aşağıda yazılı gündem maddelerini görüşüp karara bağlamak üzere 25/11/2013 Pazartesi günü saat 19:30’da Belediye Başkanlığı odasında Kasım Ayı 2. Birleşim toplantısını yapacaktır.

                                                                                                                                                                                Hüseyin BAYKAL
Belediye Başkanı     

devamını oku

2013 Kasım Ayı Meclis Kararları

T.C.
SENİRKENT İLÇESİ
BELEDİYE BAŞKANLIĞI

SENİRKENT BELEDİYESİ MECLİS KARARI

KARAR TARİHİ        :04/11/2013
KARAR SAYISI        :42

 

Belediye Meclisi, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 20. maddesi gereğince, Belediye Başkanlığı odasında Belediye Başkanı Sayın Hüseyin BAYKAL’ın başkanlığında üyelerden Mehmet KAYTANLIOĞLU, Ferda PALA, Şinasi ŞAHİN, Altan HEYBELİ, Refik ULUDAĞ ve Hesna GÜRKAN’ın iştiraki ile toplandı.

devamını oku

10 Kasım Ata'mızı Anıyoruz.

10 Kasım Atatürk'ü anma günü ve Atatürk haftası etkinlikleri çerçevesinde saat 9:05'te ilçe merkezindeki Atatürk anıtına çelenk koyma töreninin ardından belediyemiz binasında bulunan sinema salonunda yapılan anma törenine geçildi.

devamını oku