0246 511 41 26 Nöbetçi Eczane :

  Başkandan Mesaj

Senirkent Belediye Başkanı Kadir HEYBELİ' nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı.

Senirkent Belediye Başkanı Kadir HEYBELİ' nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı.

Bütün yurtta 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kutlamalar sürerken, konuyla ilgili bir tebrik mesajı yayınlayan Senirkent Belediye Başkanı Kadir HEYBELİ, gençlerin bayramını tebrik etti.


Başkan Kadir HEYBELİ mesajında, “19 Mayıs 1919’da tarihe gömülmek istenen bir millet, Gazi Mustafa Kemal’in öncülüğünde Samsun’dan başlattığı bağımsızlık mücadelesi ile küllerinden tekrar doğmuş; başlattığı Kurtuluş Savaşı ile vatan, millet ve bayrak sevgisini, özgür yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiştir” dedi.

Başkan Heybeli, “Atalarımızın kurtuluş mücadelesi ve bağımsızlık aşkı başka milletlerin de bağımsızlık savaşlarına örnek olmuştur. Birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu kendimize kılavuz edersek bu ruh, daha müreffeh ve güçlü yarınlar için azimle çalışmamızı ve geleceğe umutla bakmamızı sağlayacaktır. 19 Mayıs 1919’da tutuşturulan meşale, Türk milletinin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma mücadelemizde yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir. 19 Mayıs’ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, gençlerimize duyulan güvenin bir göstergesidir.

Geleceğimiz olan ve yarınlarımızı emanet edeceğimiz gençlerimizin her karışı ecdat kanlarıyla sulanmış bu vatanın bizlere emanet olduğunun bilinciyle, millî ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, ülkemizi daha huzurlu günlere taşıyacağına yürekten inanıyorum. 

Bu duygu ve düşüncelerle aziz hemşehrilerimin ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, tüm gençlerimizi, tüm vatandaşlarımızı saygı ve sevgiyle selâmlıyorum” dedi.


Paylaş