0246 511 41 26 Nöbetçi Eczane :

  Başkandan Mesaj

Senirkent Belediye Başkanı Kadir HEYBELİ' nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Senirkent Belediye Başkanı Kadir HEYBELİ' nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

    23 Nisan 1920 tarihi, Türk Tarihi’nin en önemli dönüm noktalarından birini oluşturmaktadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözüyle temelini oluşturduğu TBMM, aynı zamanda aziz milletimizin şanlı direnişinin, birlik ve beraberliğinin sembolüdür. Küllerinden doğan bir milletin kendi tarihini yazdığı gazi meclisimiz, tüm dünyaya millet iradesinin üzerinde bir irade olmadığını göstermiştir.

    Sahip olduğumuz bu şanlı tarihimizin de bilinciyle, çok zor şartlar altında kazanılmış bir zaferin sonucu olan cumhuriyetimizi, birlik ve beraberliğimizi koruyarak aydınlık yarınlara emin adımlarla ilerleyeceğimize olan inancım tamdır.

    Geleceğimizin temellerinin atıldığı bugünün geleceğimizin teminatı çocuklarımıza armağan edilmesi ise bugüne daha da derin bir anlam yüklemektedir. İlk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan’da, ulusal egemenliğimizi bizlere sağlayan Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşları ile bağımsızlık yolunda canını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha şükranla ve saygıyla anıyorum. Bu duygularla TBMM’nin 102. kuruluş yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, tüm vatandaşlarımıza ve çocuklarımıza sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.Paylaş